Reservedele

Her kan du finde alle reservedele til el-værktøjer. 

Battery charger for 10.8 V Li-ion battery. Power cord not included.

Ankar No 1, PS 1437

Ankar No 1, PS 1437

Ankar No 50, PS 1437

Ankar No 50, PS 1437

AOS043 Grip for AOS130NV

AOS043 Grip for AOS130NV

AOS107 O-Ring And Valve Spring Kit

AOS107 O-Ring And Valve Spring Kit

AOS109 Muffler And O-Ring Kit for AOS

AOS109 Muffler And O-Ring Kit for AOS

AOS121 Bearing And Vanes Kit

AOS121 Bearing And Vanes Kit

AOS137 Spindle Bearing Assembly for AOS

AOS137 Spindle Bearing Assembly for AOS

AOS141 Boot And Clamp Kit for AOS

AOS141 Boot And Clamp Kit for AOS

AOS147 Screw Kit for AOS

AOS147 Screw Kit for AOS

AP032 Grip for AP 300NV

AP032 Grip for AP 300NV

AP109 Muffler And O-Ring Kit

AP109 Muffler And O-Ring Kit

Armature No.26 for PS 1524

Armature No.26 for PS 1524

Backing Pad Net 200mm Grip 89H

Backing Pad Net 200mm Grip 89H

Egnet til ROS2-850CV.
Backing Plate Screw Kit

Backing Plate Screw Kit

Bail Handle Kit No. 2 x 45,46 for PS 1524

Bail Handle Kit No. 2 x 45,46 for PS 1524

Balancerings Skruekit

Balancerings Skruekit

Balancing Housing Screw Kit

Balancing Housing Screw Kit

Bearing Dual Seal Kit 125/150mm

Bearing Dual Seal Kit 125/150mm

Beskyttelse til udsugsslange for Miro 955/955-S

Beskyttelse til udsugsslange for Miro 955/955-S

Bevel Gear No.34 for PS 1524

Bevel Gear No.34 for PS 1524

Break Seal

Break Seal

Cable Compl. No. 5 for PS 1437

Cable Compl. No. 5 for PS 1437

Container Clamp for DE 1230

Container Clamp for DE 1230

Container Plug Kit DE 915/1230 M

Container Plug Kit DE 915/1230 M

Counter Weight Kit for AOS-B

Counter Weight Kit for AOS-B

Cover kit for AROS-B/AOS-B

Cover kit for AROS-B/AOS-B

Cover Plate 125mm/150mm til CEROS

Cover Plate 125mm/150mm til CEROS

Cover Plate til DEROS/DEOS

Cover Plate til DEROS/DEOS

Cut Off Brush Kit No. 31 for PS 1437, 2/pk.

Cut Off Brush Kit No. 31 for PS 1437, 2/pk.

DC Cable Kit 4m for CEROS

DC Cable Kit 4m for CEROS

DC Hankontakt til CEROS

DC Hankontakt til CEROS

DC Hunkontakt til CEROS

DC Hunkontakt til CEROS

Drivakselkit No. 55+53, PS 1437

Drivakselkit No. 55+53, PS 1437

Drive Shaft Compl No. 15 for PS 1437

Drive Shaft Compl No. 15 for PS 1437

Electronics 230V No.11 for PS 1524

Electronics 230V No.11 for PS 1524

Electronics No. 35 for PS 1437

Electronics No. 35 for PS 1437

Elektronisk bord 230-240V til DE 1230 M AFC

Elektronisk bord 230-240V til DE 1230 M AFC

Fan 125mm til CEROS

Fan 125mm til CEROS

Fan 150mm/2,5mm til CEROS

Fan 150mm/2,5mm til CEROS

Fan 150mm/5,0mm til CEROS

Fan 150mm/5,0mm til CEROS

Fan 2,5mm/130g Pad til  DEROS 150mm

Fan 2,5mm/130g Pad til DEROS 150mm

Fan 5,0mm/100g Pad til DEROS 125mm

Fan 5,0mm/100g Pad til DEROS 125mm

Fan 5,0mm/130g Pad til DEROS 150mm

Fan 5,0mm/130g Pad til DEROS 150mm

Fan 77mm/2,5mm til CEROS

Fan 77mm/2,5mm til CEROS

Fan til DEOS

Fan til DEOS

Felt Washer Nr. 86 for Miro 955/955-S, 5/frp

Felt Washer Nr. 86 for Miro 955/955-S, 5/frp

Filter Support Cage

Filter Support Cage

Grease Gun for AOS 130NV

Grease Gun for AOS 130NV

En fedtsprøjte, der skal bruges, ved smøring af Mirka AOS 130NV slibemaskine.
Ground Wire

Ground Wire

Håndgreb til CEROS

Håndgreb til CEROS

Handtag kit för DE 1230

Handtag kit för DE 1230

Hepa Filter Cover til DE 1230/1242

Hepa Filter Cover til DE 1230/1242

HEPA Filter Cover for DE 1230/1242 er nødvendigt for at holde HEPA filter (Mirkacode 8999100711) på plads.
Hepa-Filter til DE 1230/1242

Hepa-Filter til DE 1230/1242

HEPA (High Efficiency Particulate Air) filteret skal eftermonteres sammen med standard filteret for at opnå H-klasse kravene. Ved montering af HEPA-filter første gang skal HEPA Filter Cover til DE 1230/1242 (Mirkakode 8999100811) også anvendes.
Interface 225mm 8+1H 17mm Medium

Interface 225mm 8+1H 17mm Medium

Kun til brug sammen med net produkter og Deflex 225 mm 16 hul.
Interface til LEROS, 1/Pk.

Interface til LEROS, 1/Pk.

3 mm blød interface til Mirka LEROS sål (MIW9564311).
Kul PS 1524 No. 15, 2/pk.

Kul PS 1524 No. 15, 2/pk.

Låda för 955

Låda för 955

Lever Kit 32/77/125/150/5,0mm for CEROS

Lever Kit 32/77/125/150/5,0mm for CEROS

Lever Kit 77mm/150mm/2,5mm til CEROS

Lever Kit 77mm/150mm/2,5mm til CEROS

Maskinhus 77mm/125mm/150mm til CEROS

Maskinhus 77mm/125mm/150mm til CEROS

Maskinhus til AROS-B, 5.0mm

Maskinhus til AROS-B, 5.0mm

Maskinhus til DEOS 353/383

Maskinhus til DEOS 353/383

Maskinhus til DEROS 550,625,650,680

Maskinhus til DEROS 550,625,650,680

Miro Adapterkit til Udsugningsslange No. 3:1+3:2

Miro Adapterkit til Udsugningsslange No. 3:1+3:2

Motor 125mm til CEROS

Motor 125mm til CEROS

Motor 150mm/2,5mm til CEROS

Motor 150mm/2,5mm til CEROS

Motor 150mm/5,0mm til CEROS

Motor 150mm/5,0mm til CEROS

Motor 2,5mm/130g Pad til DEROS 150mm 230V

Motor 2,5mm/130g Pad til DEROS 150mm 230V

Motor 230V til DEOS

Motor 230V til DEOS

Motor 3,0mm til AOS-B

Motor 3,0mm til AOS-B

Motor 5,0mm til AROS-B

Motor 5,0mm til AROS-B

Motor 5,0mm/100g Pad til DEROS 125mm 230V

Motor 5,0mm/100g Pad til DEROS 125mm 230V

Motor 5,0mm/130g Pad til DEROS 150mm 230V

Motor 5,0mm/130g Pad til DEROS 150mm 230V

Motor 77mm/2,5mm til CEROS

Motor 77mm/2,5mm til CEROS

Motor 8,0mm/130g Pad til DEROS 150mm 230V

Motor 8,0mm/130g Pad til DEROS 150mm 230V

Motor afkølningsfilter til DE 1230/1242

Motor afkølningsfilter til DE 1230/1242

Motor cooling filter suitable for 1230 model dust extractors.
Motor Tool for Mirka Cordless Machines

Motor Tool for Mirka Cordless Machines

Motorkit til DE 1230 230V

Motorkit til DE 1230 230V

MPA0146 Nøgle 17mm til 77mm/OS Maskiner

MPA0146 Nøgle 17mm til 77mm/OS Maskiner

Nøgle 17mm til 77mm/OS Maskiner
MPA0227 Housing for 77mm/81x133mm

MPA0227 Housing for 77mm/81x133mm

MPA0244 Stel 125/150mm

MPA0244 Stel 125/150mm

MPA0797 12000 rpm Lyddæmperindsats

MPA0797 12000 rpm Lyddæmperindsats

MPA0798 Luftindtagsindsats

MPA0798 Luftindtagsindsats

MPA0799 Øverste lejeindsats

MPA0799 Øverste lejeindsats

MPA0800 Omdrej. ventilindsats

MPA0800 Omdrej. ventilindsats

MPA0801 Rotorsæt

MPA0801 Rotorsæt

MPA0802 Underste lejeindsats til ROS/OS

MPA0802 Underste lejeindsats til ROS/OS

MPA0803 8000 rpm Lyddæmperindsats

MPA0803 8000 rpm Lyddæmperindsats

MPA0804 Underste Lejeindsats ROS 32mm

MPA0804 Underste Lejeindsats ROS 32mm

MPA0805 10000 rpm Lyddæmperindsats

MPA0805 10000 rpm Lyddæmperindsats

MPA0806 Underste lejeindsatsfor OS 353

MPA0806 Underste lejeindsatsfor OS 353

MPA0807 Underste lejeindsats 3"/3x4

MPA0858 Sgv Swivel Fitting 19mm Kit

MPA0858 Sgv Swivel Fitting 19mm Kit

MPA0980 Balanceaksel 5.0mm/6"

MPA0983 Lever Kit til 5.0/12000 ROS

MPA0983 Lever Kit til 5.0/12000 ROS

MPA0984 Lever Kit til 2.5/12000 ROS

MPA0984 Lever Kit til 2.5/12000 ROS

MPA0987 CV Slangefastgøring 19 mm

MPA0987 CV Slangefastgøring 19 mm

MPA0988 CV CV Udsugs kobling 28 mm

MPA0988 CV CV Udsugs kobling 28 mm

MPA0993 Låsering+O-Ring Kit

MPA0993 Låsering+O-Ring Kit

MPA0994 Cylinder+O-Ring Kit

MPA0994 Cylinder+O-Ring Kit

MPA1670 Balanceaksel 2,5/150

MPA1670 Balanceaksel 2,5/150

MPA1672 Skruekit til OS Såle

MPA1672 Skruekit til OS Såle

MPA2154 Shaft Balancer Kit 2,5/77mm

MPA2154 Shaft Balancer Kit 2,5/77mm

MPA2186 Understelejeindsats Ti 5"/6

MPA2214 Lyddæmperindsats

MPA2214 Lyddæmperindsats

MPA2216 Luftindtags Indsats

MPA2216 Luftindtags Indsats

MPA2218 Omdrejningsventil Indsats

MPA2218 Omdrejningsventil Indsats

MPA2220 Rotorsæt

MPA2220 Rotorsæt

MPA2222 Vacuum Endcap Kit

MPA2222 Vacuum Endcap Kit

MPA2226 Understelejeindsats for

MPA2226 Understelejeindsats for

MPA2304 Undre Lagersats för ROP2 3"

MPA2348 Lyddæmperindsats

MPA2348 Lyddæmperindsats

MPA2531 Pakningssæt til motorhus

MPA2531 Pakningssæt til motorhus

MPA2551 Sgv Retainer+O-Ring Kit

MPA2551 Sgv Retainer+O-Ring Kit

MPA2593 Cylinder+O-Ring Kit

MPA2593 Cylinder+O-Ring Kit

MPA2625 Understelejeindsats for ROS2 200mm

MPA2625 Understelejeindsats for ROS2 200mm

MPA2734 Skruekit Kit til 200mm sål

MPA2734 Skruekit Kit til 200mm sål

MPA3207 OS CV Swivel 28 Fitting Kit

MPA3207 OS CV Swivel 28 Fitting Kit

MPB0016 Forreste Endebrik

MPB0016 Forreste Endebrik

MPB0017 Bagerste Endebrik

MPB0017 Bagerste Endebrik

MPB0018 Spindel til 125/150mm

MPB0018 Spindel til 125/150mm

MPB0065 Adapter til Mirka ROS/CEROS 36/29mm

MPB0065 Adapter til Mirka ROS/CEROS 36/29mm

MPB0083 Spindel 1/4" 77mm

MPB0101 Metalplada for OS 343

MPB0101 Metalplada for OS 343

MPB0208 Spindle for ROS2/ROP2 125/150mm

MPB0208 Spindle for ROS2/ROP2 125/150mm

MPB0356 Stomme ROS2 125/150mm

MPB0356 Stomme ROS2 125/150mm

MPC0012 125mm Shroud

MPC0012 125mm Shroud

MPC0046 77 mm NV Shroud

MPC0046 77 mm NV Shroud

MPC0108 Exhaust Adapter for DB Machines

MPC0108 Exhaust Adapter for DB Machines

MPC0115 Pad Backing 81x133mm

MPC0115 Pad Backing 81x133mm

MPC0152 Bælte til Udsugningsslange

MPC0152 Bælte til Udsugningsslange

MPC0457 Kjol RPS

MPC0457 Kjol RPS

MPP0212 Beskyttelse PROS

MPP0212 Beskyttelse PROS

MPP0320 Spider til 125/150mm DEROS/PROS

MPP0320 Spider til 125/150mm DEROS/PROS

MPP0321  Bremse Skørt 125/150mm DEROS/PROS

MPP0321 Bremse Skørt 125/150mm DEROS/PROS

MPP0401 Connector PROS CV

MPP0401 Connector PROS CV

MPP9001 Underste lejeindsats 125/150mm DEROS/PROS

MPP9001 Underste lejeindsats 125/150mm DEROS/PROS

MPP9002 Øverste lejeindsats 125/150mm PROS

MPP9002 Øverste lejeindsats 125/150mm PROS

MPP9003 Omdrej Ventilindsats PROS

MPP9003 Omdrej Ventilindsats PROS

MPP9004 Lyddæmperindsats12000 rpm PROS

MPP9004 Lyddæmperindsats12000 rpm PROS

MPP9005 Luftindtagsindsats PROS

MPP9005 Luftindtagsindsats PROS

MPP9006 Rotorsæt PROS

MPP9006 Rotorsæt PROS

MPP9007 Udsugs kobling 28mm PROS CV

MPP9007 Udsugs kobling 28mm PROS CV

MPP9008 Start knap Kit 5.0/12000 PROS

MPP9008 Start knap Kit 5.0/12000 PROS

MPP9011 Lock Ring+O-Ring Kit for PROS

MPP9011 Lock Ring+O-Ring Kit for PROS

MPP9012 Housing And Mark Plate Kit for PROS

MPP9012 Housing And Mark Plate Kit for PROS

MPP9013 Cylinder Spring Pin+O-Ring Kit for PROS

MPP9013 Cylinder Spring Pin+O-Ring Kit for PROS

MPP9018 Shaft Balancer Kit 5,0/150mm for PROS

MPP9018 Shaft Balancer Kit 5,0/150mm for PROS

MPP9020 Muffler Connection+O-Ring Kit for PROS

MPP9020 Muffler Connection+O-Ring Kit for PROS

No. 1+2 Netkabel 4 M Kit, 230V for Miro

No. 1+2 Netkabel 4 M Kit, 230V for Miro

No. 10 Skrue M4x25 for Miro 955/955-S

No. 10 Skrue M4x25 for Miro 955/955-S

No. 11 Hastighedsregulator 230V til Miro

No. 11 Hastighedsregulator 230V til Miro

No. 13 Leder til Miro 955/955-S

No. 13 Leder til Miro 955/955-S

No. 14 Leder til Miro 955/955-S

No. 14 Leder til Miro 955/955-S

No. 15 Leder til Miro

No. 15 Leder til Miro

No. 16 Motor Switch til Miro

No. 16 Motor Switch til Miro

No. 17 Skrue M4x10 til Miro

No. 17 Skrue M4x10 til Miro

No. 18 Kulbørstesæt til Miro 955/955-S 2/pk.

No. 18 Kulbørstesæt til Miro 955/955-S 2/pk.

For maskiner op til serien 4300000 ->.
No. 19 Kulbørsteholder til Miro

No. 19 Kulbørsteholder til Miro

For maskiner op til serien 4300000 ->.
No. 20 Maskinhus til Miro 955/955-S

No. 20 Maskinhus til Miro 955/955-S

For maskiner op til serien 4300000 ->.
No. 21 Stator 230V til Miro

No. 21 Stator 230V til Miro

No. 22 Statorskrue M4x50 til Miro 955/955-S

No. 22 Statorskrue M4x50 til Miro 955/955-S

No. 23 Kugleleje 608 2RS til Miro

No. 23 Kugleleje 608 2RS til Miro

No. 24 Anker til Miro

No. 24 Anker til Miro

No. 31 Skrue M5x10 til Miro

No. 31 Skrue M5x10 til Miro

No. 33 Skrue + Brik M4x30 til Miro 955/955-S

No. 33 Skrue + Brik M4x30 til Miro 955/955-S

No. 38A Drivaksel 706mm til Miro

No. 38A Drivaksel 706mm til Miro

No. 4 Bajonet Slangekobling til Miro

No. 4 Bajonet Slangekobling til Miro

No. 41+42+43 Akseltilslutning Kit til Miro

No. 41+42+43 Akseltilslutning Kit til Miro

No. 44 Skrue M4x20 til Miro 955/955-S

No. 44 Skrue M4x20 til Miro 955/955-S

No. 45 Højre Kappe Vekselhus til Miro

No. 45 Højre Kappe Vekselhus til Miro

No. 46 Venstre Kappe Vekselhus til Miro

No. 46 Venstre Kappe Vekselhus til Miro

No. 47+48 Drivakselkit til Miro

No. 47+48 Drivakselkit til Miro

No. 5 Skrue M4x16 til Miro 955/955-S

No. 5 Skrue M4x16 til Miro 955/955-S

No. 50 Højre Gaffelfæste til Miro

No. 50 Højre Gaffelfæste til Miro

No. 51 Venstre Gaffelfæste til Miro

No. 51 Venstre Gaffelfæste til Miro

No. 53 Skrue M5 til Miro

No. 53 Skrue M5 til Miro

No. 54 Pivotram til Miro

No. 54 Pivotram til Miro

No. 55 Pivot Tilslutningskonsol til Miro

No. 55 Pivot Tilslutningskonsol til Miro

No. 56 Spindeltapp til Miro

No. 56 Spindeltapp til Miro

No. 58 Ydre Låsering R-32 til Miro

No. 58 Ydre Låsering R-32 til Miro

No. 59 Fjeder 2x49x40Lx4T til Miro

No. 59 Fjeder 2x49x40Lx4T til Miro

No. 6 Højre Motorkappe til Miro

No. 6 Højre Motorkappe til Miro

For maskiner op til serien 4300000 ->.
No. 60+61+62 Udsugningsslangekit til Miro

No. 60+61+62 Udsugningsslangekit til Miro

No. 63 Beskyttelsesskørt til Miro

No. 63 Beskyttelsesskørt til Miro

No. 64 Indre Låsering S-40 til Miro

No. 64 Indre Låsering S-40 til Miro

No. 68 Støvtætning til Miro

No. 68 Støvtætning til Miro

No. 7 Venstre Motorkappe til Miro

No. 7 Venstre Motorkappe til Miro

For maskiner op til serien 4300000 ->.
No. 74 Right Handle Cover for Miro

No. 74 Right Handle Cover for Miro

For maskiner fra serien 4300001 ->.
No. 75 Left Handle Cover for Miro

No. 75 Left Handle Cover for Miro

For maskiner fra serien 4300001 ->.
No. 76+78 Kulbørstesæt

No. 76+78 Kulbørstesæt

No. 77 Kulbørsteholder til Miro 955/955-S

No. 77 Kulbørsteholder til Miro 955/955-S

For maskiner fra serien 4300001 ->.
No. 79 Maskinhus til Miro 955/955-S

No. 79 Maskinhus til Miro 955/955-S

For maskiner fra serien 4300001 ->.
No. 8+9 Kabelklamme Kit til Miro 955/955-S

No. 8+9 Kabelklamme Kit til Miro 955/955-S

No. 81 Fan Shroud til Miro 955/955-S

No. 81 Fan Shroud til Miro 955/955-S

No. 81 Fan Shroud til Miro 955/955-S

No. 81 Fan Shroud til Miro 955/955-S

No.3 Switch till PS 1437

No.3 Switch till PS 1437

Nøgle 13mm til RPS Maskin

Nøgle 13mm til RPS Maskin

Nøgle 24mm til 125/150mm

Nøgle 24mm til 125/150mm

Pad Support for OS 343/DEOS

Pad Support for OS 343/DEOS

PCB Cover kit for AROS-B/AOS-B

PCB Cover kit for AROS-B/AOS-B

Pinion Tool for PS 1437

Pinion Tool for PS 1437

Power and Signal Cable

Power and Signal Cable

Power Cord for DE 915/1025 L

Power Cord for DE 915/1025 L

Pushlock Washer for DEOS

Pushlock Washer for DEOS

Retainer+O-Ring Kit MPA2697 for OS DB

Retainer+O-Ring Kit MPA2697 for OS DB

Rewireable Connector HP-9R

Rewireable Connector HP-9R

Rotary Knob 16A for DE 1230 AFC

Rotary Knob 16A for DE 1230 AFC

Rotary Knob 16A for DE 1230 PC

Rotary Knob 16A for DE 1230 PC

Rotary Knob for Mirka DE

Rotary Knob for Mirka DE

Sål 125mm 5/16" Grip 28H 130g Medium

Passer til alle Mirka 150mm (6") Sanders. Sålen tillader dig at skifte størrelser og brug af 125mm (5") slibeskiver.

Sål 125mm 5/16" Grip 28H Medium

MIRKA SÅL 125 mm 5/16" 28 hul 100g. Såle med luftkanaler, der fører til midten af sålen har en luftstrøm, der gør at støv effektivt fjernes fra midten. Leveres med DEROS 125 mm i papir karton (MID5502011) og med PROS.

Sål 125mm 5/16" Grip Medium

Sål, medium, uden hul, til grip rondeller.

Sål 150mm 5/16" Grip 48H Medium

Mirka sål 150mm 5/16" Grip 48H Medium. Såle med luftkanaler, der fører til midten af sålen har en luftstrøm, der gør at støv effektivt fjernes fra midten. Leveres med DEROS 150 mm og med PROS. .
Sål 225mm Grip 16H

Sål 225mm Grip 16H

Sål til Miro 955/955S 225mm vægslibmaskin.
Sål 225mm Grip til Mirka LEROS

Sål 225mm Grip til Mirka LEROS

225 mm bagplade designet til Mirka LEROS 950CV. Denne hardback pad anbefales til at blive brugt sammen med interface (MIW9534611). Optimeret til brug sammen med Abranet for glatte sliberesultater.
Sål 225mm til Mirka LEROS + 8 skruer

Sål 225mm til Mirka LEROS + 8 skruer

Slibesål 225mm er specielt designet til Mirka® LEROS 950CV. Den plane og hårde slibesål skal anvendes sammen med en interface (MIW9534611). Interfacen monteres på slibesålen med de medfølgende skruer. For optimalt sliberesultat anbefales det at bruge Abranet slibeateriale.
Sål 32mm PSA Blød, 5/Pk.

Sål 32mm PSA Blød, 5/Pk.

Uhullet sål, blød, til selvklæbende rondeller. Indvændig gevind.
Sål 70x198mm Grip 48H Medium

Sål 70x198mm Grip 48H Medium

Sål 70x198mm Grip 56H

Sål 70x198mm Grip 56H

Sål til OS-maskiner. Leveres med en pad saver og brugsanvisning.
Sål 75x100mm Grip 33H

Sål 75x100mm Grip 33H

Sål til OS-maskiner. Leveres med en pad saver og brugsanvisning.

Sål 77mm 1/4" Grip 6H Medium

Sål, medium, til griprondeller. Leveres med en pad saver og brugsanvisning.

Sål 77mm 1/4" Grip Medium

Sål, medium, til griprondeller.
Sål 81x133mm Grip 46H Medium

Sål 81x133mm Grip 46H Medium

Sål 81x133mm Grip 54H

Sål 81x133mm Grip 54H

Sål til OS-maskiner. Leveres med en pad saver og brugsanvisning.
Sål Quick Lock 32mm Grip Blød, 10/pk.

Sål Quick Lock 32mm Grip Blød, 10/pk.

Sål, grip, Quick Lock, blød, passer til Mirkas 32mm-maskiner.
Sål Quick Lock 32mm PSA Blød, 10/Pk.

Sål Quick Lock 32mm PSA Blød, 10/Pk.

Sål til selvklæbende rondeller., Quick Lock, blød, passer til Mirkas 32mm-maskiner.
Sål Quick Lock 32mm PSA Hård, 10/Pk.

Sål Quick Lock 32mm PSA Hård, 10/Pk.

Sål til selvklæbende rondeller., Quick Lock, hård, passer til Mirkas 32mm-maskiner.
Skørt 125mm til CEROS

Skørt 125mm til CEROS

Skørt 150 mm

Skørt 150 mm

Skørt 150mm til CEROS

Skørt 150mm til CEROS

Skrue kit til CEROS

Skrue kit til CEROS

Skruekit til DEROS/DEOS

Skruekit til DEROS/DEOS

Skruer til Mirka LEROS 8/pk

Skruer til Mirka LEROS 8/pk

Slange adapter til Mirka LEROS

Slange adapter til Mirka LEROS

Socket 16A/250V for Mirka DE, EU

Socket 16A/250V for Mirka DE, EU

Spacer for DEOS,  20/Pk.

Spacer for DEOS, 20/Pk.

Speed Controller til CEROS (LV)

Speed Controller til CEROS (LV)

Spindel+Leijeindsats DEROS/PROS

Spindel+Leijeindsats DEROS/PROS

Spindle Quick Lock Insert for AROS-B

Spindle Quick Lock Insert for AROS-B

Start Button Kit for CEROS

Start Button Kit for CEROS

Starte knappe kit til AROS-B/AOS-B

Starte knappe kit til AROS-B/AOS-B

Starte knappe kit til DEROS/DEOS

Starte knappe kit til DEROS/DEOS

Starte lever 2,5mm til DEROS

Starte lever 2,5mm til DEROS

Starte lever 3,0mm til DEOS

Starte lever 3,0mm til DEOS

Starte lever 5,0mm til DEROS

Starte lever 5,0mm til DEROS

Stator 230V No.23 for PS 1524

Stator 230V No.23 for PS 1524

Støvfilter til 415/915/1025L

Støvfilter til 415/915/1025L

Støvfilter til DE 1230/1242

Støvfilter til DE 1230/1242

Filter for dust extractors in the 1230 range.
Støvudsugnings enhed til polermaskin PS 1437

Støvudsugnings enhed til polermaskin PS 1437

En simpel fastgørelse af støvudsugnings enhed til PS1437 Mirka polermaskine. Perfekt til krævende aggressive slibe applikationer og bruges med Abranet HD til støvfri slibning. Den forreste del af støvudsugnings enhed kan fjernes for en bedre synlighed og nå kanterne vid slibning, fjedrene giver også en mere jævn drift. Børsterne at sikre en god ekstraktion og beskytter overfladen.
Strain Relief No. 4 for PS 1437

Strain Relief No. 4 for PS 1437

Strømkabel (EU) til DE 1230

Strømkabel (EU) til DE 1230

Strømkabel 10m CE 230V

Strømkabel 10m CE 230V

Strømkabel 4,3m CE 230V CH/BR

Strømkabel 4,3m CE 230V CH/BR

Strømkabel 4,3m CE 230V EU

Strømkabel 4,3m CE 230V EU

Netkabel som kan tilsluttes direkte til Mirka DEROS, DEOS og LEROS elektriske maskiner.
Strømkabel 4,3m CE 230V UK

Strømkabel 4,3m CE 230V UK

Strømkabel CE 230V til CEROS 2 m

Strømkabel CE 230V til CEROS 2 m

Strømstikt Ip44

Strømstikt Ip44

Styreenhed til AROS-B/AOS-B

Styreenhed til AROS-B/AOS-B

Styreenhed til DEROS/DEOS 230V

Styreenhed til DEROS/DEOS 230V

Swivel 19mm Fitting Kit MPA1239 for OS CV

Swivel 19mm Fitting Kit MPA1239 for OS CV

Torsion Spring 0,9x18x45

Torsion Spring 0,9x18x45

Transformator til CEROS

Transformator til CEROS

Tube

Tube

Turning Knob for DE 1230

Turning Knob for DE 1230

Udsugningskit 28mm til CEROS

Udsugningskit 28mm til CEROS

Udsugningskit CV til DEOS 353/383

Udsugningskit CV til DEOS 353/383

Udsugningskit CV til DEROS 125/150mm

Udsugningskit CV til DEROS 125/150mm

Udsugningskit CV til DEROS
Udsugningskobling 28mm Kit MPA0932

Udsugningskobling 28mm Kit MPA0932

Udsugningsslange 1.8m MPA0412

Udsugningsslange 1.8m MPA0412

Udsugningsslange 1,8M til 125/150mm pneumatiske slibemaskiner.
Underste Lejeindsats AOS-B

Underste Lejeindsats AOS-B

Underste Lejeindsats AROS-B

Underste Lejeindsats AROS-B

Vaccum skørt 77mm til CEROS

Vaccum skørt 77mm til CEROS

Växellåda (25-30,32,34-37,67,82) til Miro

Växellåda (25-30,32,34-37,67,82) til Miro

For maskiner op til serien 4300000 ->.