Mirka DEOS 663CV 100x152x152mm


Mirkakod: MID6630201
EAN-kod: 6416868716061
Mirka® DEOS 663CV (även kallad Mirka® DEOS Delta) hörnslipmaskin är en del av Mirka DEOS-sortimentet. Den kompakta designen tillsammans med den mycket låga profilen, som endast är 10 cm hög, försäkrar hög manövrerbarhet och utmärkt balans. Exakt och effektiv slipning i alla vinklar gör Mirka DEOS Delta ideal för slipning av hörn, profiler, vertikala och svårtåtkomliga områden. Den här modellen har en 100x152x152mm multihålsplatta för effektiv dammutvinning och 3mm oscillering för effektiv och snabb avverkning. Mirka® DEOS Delta är liten och lätt tack vare sin bortslösa motor och avancerade teknik. Detta kombinerat med ett bekvämt och ergonomiskt grepp, kan du slipa i längre perioder utan att bli trött. Med en lättmanövrerad spak kan du justera hastigheten på ett ögonblick. Den separata Av/På-knappen försäkrar enkel och säker hantering. Mirka DEOS Delta har en integrerad vibrationssensor och Bluetooth-teknik så att du kan ha koll på vibration, hastighet och användardata via appen myMirka®.

Mer information

Teknisk specifikation

Effekt (W) 250
Nätspänning (VAC) 220 - 240
Hastighet varv/min (rpm) 5 000 -10 000
Oscillering (mm) 3
Storlek på plattan (mm) 100 x 152 x 152
Vikt (kg) 0.97
Ljudnivå, LpA (dB) 68
Vibrationsnivå (m/s2) 2.6
Anslutning Bluetooth
Dammutsug Centralutsug
Förpackning Kartongbox
Platta ingår (artikelnummer) 8292663011
Nätfrekvens (Hz) 50/60

Reservdelar

Visa
Backing Plate Screw Kit Mirkakod:   MIE3321011
Balancing Housing Screw Kit Mirkakod:   MIE3322411
Bearing Housing for DEOS Mirkakod:   MIE3312211
Bearing Kit for DEOS Mirkakod:   MIE3321811
Cover Plate for DEROS/DEOS Mirkakod:   MIE6510411
Fläkt till DEOS Mirkakod:   MIE3311511
Mirkaplatta 100x152x152mm Grip 34H Medium Mirkakod:   8292663011
Pad Screw Kit for DEOS Mirkakod:   MIE3322711
Pushlock Washer for DEOS Mirkakod:   MIE3311611
Skruvbar nätsladd 4,3m CE 230V EU Mirkakod:   MIE9016011
Skruvkit till DEROS/DEOS Mirkakod:   MIE6520511
Spacer for DEOS, 20/Frp. Mirkakod:   MIE3313011
Startknappskit till DEROS/DEOS Mirkakod:   MIE6520211
Startspak 3,0mm till DEOS Mirkakod:   MIE3310111