Reservdelar

Adapterkit för Miro Utsugsslang No. 3:1+3:2

Adapterkit för Miro Utsugsslang No. 3:1+3:2

Air Restrictor Setting Tool for DE 915/1230 M

Air Restrictor Setting Tool for DE 915/1230 M

AOS043 Grip for AOS130NV

AOS043 Grip for AOS130NV

AOS107 O-Ring And Valve Spring Kit

AOS107 O-Ring And Valve Spring Kit

AOS109 Muffler And O-Ring Kit for AOS

AOS109 Muffler And O-Ring Kit for AOS

AOS121 Bearing And Vanes Kit

AOS121 Bearing And Vanes Kit

AOS137 Spindle Bearing Assembly for AOS

AOS137 Spindle Bearing Assembly for AOS

AOS141 Boot And Clamp Kit for AOS

AOS141 Boot And Clamp Kit for AOS

AOS147 Screw Kit for AOS

AOS147 Screw Kit for AOS

AP032 Grip for AP 300NV

AP032 Grip for AP 300NV

AP109 Muffler And O-Ring Kit

AP109 Muffler And O-Ring Kit

Backing plate for DEOS 70x198mm

Backing plate for DEOS 70x198mm

Backing plate for DEOS 81x133mm

Backing plate for DEOS 81x133mm

Backing Plate Screw Kit

Backing Plate Screw Kit

Bakplatta 125mm 5/16" Grip 28H 130g Medium

Passar alla Mirka 150mm (6") slipmaskiner. Underlagsplattan ger dig möjlighet att växla storlekar och använda 125mm (5") slipskivor.

Bakplatta 125mm 5/16" Grip 28H Medium

MIRKA PLATTA 125 mm 5/16" 28 H 100g. Underlagsplatta med luftkanaler som leder till centrum av plattan som gör att dammet effektivt avlägsnas från mitten. Levereras med DEROS i kartong (MID5502011)och med PROS.

Bakplatta 150mm 5/16" Grip 48H Medium

Mirkaplatta 150mm 5/16" Grip 48H Medium. Underlagsplatta med luftkanaler som leder till centrum av plattan som gör att dammet effektivt avlägsnas från mitten. Levereras med DEROS och PROS.
Bakplatta 225mm Grip till Mirka LEROS

Bakplatta 225mm Grip till Mirka LEROS

225mm bakplatta designad till Mirka LEROS 950CV. Den hårda plattan är rekommenderad att användas tillsammans med en interface (MIW9534611). Plattan är optimerad för att användas med Abranet nätrondeller för en perfekt finish.
Bakplatta 225mm till Mirka LEROS + 8 skruvar

Bakplatta 225mm till Mirka LEROS + 8 skruvar

Den här bakplattan 225mm är designad för Mirka LEROS 950CV. Den här plattan bör användas med en interface (MIW9534611). Interfacen fästs på plattan med åtta skruvar (ingår). Optimerad för att användas tillsammans med Abranet slipmaterial för en jämn och slät yta.
Bakplatta 70x198mm Grip 48H Medium

Bakplatta 70x198mm Grip 48H Medium

Bakplatta 81x133mm Grip 46H Medium

Bakplatta 81x133mm Grip 46H Medium

Balancing Housing Screw Kit

Balancing Housing Screw Kit

Balancing Weight for DEOS 70x198mm

Balancing Weight for DEOS 70x198mm

Balancing Weight for DEOS 81x133mm

Balancing Weight for DEOS 81x133mm

Balanserings-skruvkit

Balanserings-skruvkit

Batteripaket BPA 10820 10.8V 2.0Ah

Batteripaket BPA 10820 10.8V 2.0Ah

Bearing and Seal Kit for Miro 955/955-S

Bearing and Seal Kit for Miro 955/955-S

Bearing Dual Seal Kit 125/150mm

Bearing Dual Seal Kit 125/150mm

Bearing Housing for DEOS

Bearing Housing for DEOS

Bearing Kit for DEOS

Bearing Kit for DEOS

Borste för dammutsugsenhet 9190152001

Borste för dammutsugsenhet 9190152001

Brake Seal

Brake Seal

Calibration Switch for DE 1230 M

Calibration Switch for DE 1230 M

Container Clamp for DE 1230

Container Clamp for DE 1230

Container Plug Kit DE 915/1230 M

Container Plug Kit DE 915/1230 M

Counter Weight Kit for AOS-B

Counter Weight Kit for AOS-B

Cover Cap Kit

Cover Cap Kit

Cover for Motor Cooling Filter for DE 1230

Cover for Motor Cooling Filter for DE 1230

Cover Kit for AROS-B/AOS-B

Cover Kit for AROS-B/AOS-B

Cover Plate 125mm/150mm till CEROS

Cover Plate 125mm/150mm till CEROS

Cover Plate for DEROS/DEOS

Cover Plate for DEROS/DEOS

Dammfilter för  415/915/1025L

Dammfilter för 415/915/1025L

Dammfilter för DE 1230/1242

Dammfilter för DE 1230/1242

Filter for dust extractors in the 1230 range.
Dammutsugsenhet för polermaskin PS 1437

Dammutsugsenhet för polermaskin PS 1437

En enkel fastsättning av dammutsugsenhet till Mirka PS 1437 polermaskin. Är perfekt för krävande aggressiva sliptillämpningar och används tillsammans med Abranet HD för dammfri slipning. Den främre segmentet på dammsugsenheten kan tas bort för en bättre synlighet och att nå kanterna man slipar, fjädrarna ger också en jämnare drift. Borstarna säkerställa ett bra utsug och skyddar ytan.
DC Nätsladd hanplugg till CEROS

DC Nätsladd hanplugg till CEROS

DC Nätsladd honplugg till CEROS

DC Nätsladd honplugg till CEROS

DC Sladdkit 4m till CEROS

DC Sladdkit 4m till CEROS

Drevnyckel för PS 1437

Drevnyckel för PS 1437

Dust Hose Kit

Dust Hose Kit

Electronic Board 230-240V for DE 1025 L

Electronic Board 230-240V for DE 1025 L

Electronic Board 230-240V for DE 1230 L AFC

Electronic Board 230-240V for DE 1230 L AFC

Electronic Board 230-240V for DE 1230 L PC

Electronic Board 230-240V for DE 1230 L PC

Elektrisk bräda 230-240V för DE 1230 M AFC

Elektrisk bräda 230-240V för DE 1230 M AFC

Elkontakt Ip44

Elkontakt Ip44

Fan 5,0mm/130g Pad till DEROS

Fan 5,0mm/130g Pad till DEROS

Felt Washer Nr. 86 for Miro 955/955-S, 5/frp

Felt Washer Nr. 86 for Miro 955/955-S, 5/frp

Fettspruta för AOS 130NV

Fettspruta för AOS 130NV

En fettspruta, som ska användas vid smörjning av Mirka AOS 130NV slipmaskin
Filter Support Cage för 915/1025 L

Filter Support Cage för 915/1025 L

Fläkt 125mm till CEROS

Fläkt 125mm till CEROS

Fläkt 150mm/2,5mm till CEROS

Fläkt 150mm/2,5mm till CEROS

Fläkt 150mm/5,0mm till CEROS

Fläkt 150mm/5,0mm till CEROS

Fläkt 2,5mm/130g platta tillDEROS

Fläkt 2,5mm/130g platta tillDEROS

Fläkt 5,0mm/100g Pad till DEROS

Fläkt 5,0mm/100g Pad till DEROS

Fläkt 77mm/2,5mm till CEROS

Fläkt 77mm/2,5mm till CEROS

FLÄKT 8,0/130g PAD DEROS

FLÄKT 8,0/130g PAD DEROS

Fläkt till DEOS

Fläkt till DEOS

Flow sensor for DE 1230 M

Flow sensor for DE 1230 M

Ground Wire

Ground Wire

Handgrepp till CEROS

Handgrepp till CEROS

Handle Screw Kit

Handle Screw Kit

Handtag kit för DE 1230

Handtag kit för DE 1230

Hatch door Clamp Kit for DE 1230

Hatch door Clamp Kit for DE 1230

Hatch Door Frame Kit for DE 1230 PC

Hatch Door Frame Kit for DE 1230 PC

Hatch Door Frame Kit for DE AFC

Hatch Door Frame Kit for DE AFC

Hatch Door Hinge Snap for DE 1230, 2/Pack

Hatch Door Hinge Snap for DE 1230, 2/Pack

Hatch Door Upper Cover for DE 1230 AFC

Hatch Door Upper Cover for DE 1230 AFC

Hatch Door Upper Cover for DE 1230 PC

Hatch Door Upper Cover for DE 1230 PC

Hole Screw Kit for LEROS, 8 /Pack

Hole Screw Kit for LEROS, 8 /Pack

Hose Connector for LEROS

Hose Connector for LEROS

Hose hook for DE 1230

Hose hook for DE 1230

Interface för Mirka LEROS, 1/Frp.

Interface för Mirka LEROS, 1/Frp.

3 mm mjuk interface för Mirka LEROS bakplatta (MIW9564311).
Joint Fork Kit

Joint Fork Kit

Joint Screw Kit

Joint Screw Kit

Kjol 125mm till CEROS

Kjol 125mm till CEROS

Kjol 150 mm

Kjol 150 mm

Kjol 150mm till CEROS

Kjol 150mm till CEROS

Kjol 77mm till CEROS

Kjol 77mm till CEROS

Kontrollenhet till CEROS (LV)

Kontrollenhet till CEROS (LV)

Kontrollenhet till DEROS/DEOS 230V

Kontrollenhet till DEROS/DEOS 230V

Kontrollenhets Kit till AROS-B/AOS-B

Kontrollenhets Kit till AROS-B/AOS-B

Låda för 955

Låda för 955

Manometer Setting Tool for DE 915/1230 M

Manometer Setting Tool for DE 915/1230 M

Mirka LEROS screw pad conversion kit

Mirka LEROS screw pad conversion kit

Motor 125mm till CEROS

Motor 125mm till CEROS

Motor 150mm/2,5mm till CEROS

Motor 150mm/2,5mm till CEROS

Motor 150mm/5,0mm till CEROS

Motor 150mm/5,0mm till CEROS

Motor 2,5mm/130g platta till DEROS

Motor 2,5mm/130g platta till DEROS

Motor 230V till DEOS

Motor 230V till DEOS

Motor 3,0mm till AOS-B

Motor 3,0mm till AOS-B

Motor 32mm/5,0mm till CEROS

Motor 32mm/5,0mm till CEROS

Motor 5,0mm till AROS-B

Motor 5,0mm till AROS-B

Motor 5,0mm/100g Pad till DEROS

Motor 5,0mm/100g Pad till DEROS

Motor 5,0mm/130g Pad till DEROS

Motor 5,0mm/130g Pad till DEROS

Motor 77mm/2,5mm till CEROS

Motor 77mm/2,5mm till CEROS

Motor 8,0mm/130g Pad till DEROS

Motor 8,0mm/130g Pad till DEROS

Motor Assembly 230V for DE 1025 L

Motor Assembly 230V for DE 1025 L

Motor Tool for Mirka Cordless Machines

Motor Tool for Mirka Cordless Machines

Motoravkylningsfilter till DE 1230/1242

Motoravkylningsfilter till DE 1230/1242

Motor cooling filter suitable for 1230 model dust extractors.
Motorkit för DE 1230 230V

Motorkit för DE 1230 230V

MPA0145 Nyckel 13mm till RP2 Maskin

MPA0145 Nyckel 13mm till RP2 Maskin

MPA0146 Nyckel 17mm till 77mm/OS Maskiner

MPA0146 Nyckel 17mm till 77mm/OS Maskiner

Nyckel 17mm till 77mm/OS Maskiner
MPA0227 Housing for 77mm/81x133mm

MPA0227 Housing for 77mm/81x133mm

MPA0244 Stomme 125/150mm

MPA0244 Stomme 125/150mm

MPA0797 12000 rpm Ljuddämparsats

MPA0797 12000 rpm Ljuddämparsats

MPA0798 Luftintagssats

MPA0798 Luftintagssats

MPA0799 Övre lagersats

MPA0799 Övre lagersats

MPA0800 Varvtals ventilsats

MPA0800 Varvtals ventilsats

MPA0801 Rotorsats

MPA0801 Rotorsats

MPA0802 Undre lagersats för ROS/OS

MPA0802 Undre lagersats för ROS/OS

MPA0803 8000 rpm Ljuddämparsats

MPA0803 8000 rpm Ljuddämparsats

MPA0804 Undre Lagersats för ROS 32mm

MPA0804 Undre Lagersats för ROS 32mm

MPA0805 10000 rpm Ljuddämparsats

MPA0805 10000 rpm Ljuddämparsats

MPA0806 Undre lagersats till OS 353

MPA0806 Undre lagersats till OS 353

MPA0807 Undre lagersats 3"/3x4"

MPA0858 Swivel Fitting 19mm Kit till DB-maskiner

MPA0858 Swivel Fitting 19mm Kit till DB-maskiner

MPA0980 Shaft Balancer Kit 5.0mm/6"

MPA0983 Lever Kit for 5.0/12000 ROS

MPA0983 Lever Kit for 5.0/12000 ROS

MPA0984 Lever Kit for 2.5/12000 ROS

MPA0984 Lever Kit for 2.5/12000 ROS

MPA0987 CV Swivel Fitting 19 mm

MPA0987 CV Swivel Fitting 19 mm

MPA0988 CV Utsugskoppling 28mm för ROS CV

MPA0988 CV Utsugskoppling 28mm för ROS CV

MPA0993 Lock Ring+O-Ring Kit

MPA0993 Lock Ring+O-Ring Kit

MPA0994 Cylinder+O-Ring Kit

MPA0994 Cylinder+O-Ring Kit

MPA1239 OS CV Swivel 19 Fitting Kit

MPA1239 OS CV Swivel 19 Fitting Kit

MPA1670 Shaft Balancer Kit 2,5/150

MPA1670 Shaft Balancer Kit 2,5/150

MPA1672 Skruvkit för OS Underlagsplattor

MPA1672 Skruvkit för OS Underlagsplattor

MPA2154 Shaft Balancer Kit 2,5/77mm

MPA2154 Shaft Balancer Kit 2,5/77mm

MPA2186 Undre lagersats för 5"/6"

MPA2214 Ljuddämparsats

MPA2214 Ljuddämparsats

MPA2216 Luftintagssats

MPA2216 Luftintagssats

MPA2218 Varvtals Ventilsats

MPA2218 Varvtals Ventilsats

MPA2220 Rotorsats

MPA2220 Rotorsats

MPA2222 Vacuum Endcap Kit

MPA2222 Vacuum Endcap Kit

MPA2226 Undre lagersats

MPA2226 Undre lagersats

MPA2304 Undre Lagersats för ROP2 3"

MPA2348 Ljuddämparsats

MPA2348 Ljuddämparsats

MPA2531 Tätningskit för motorhus

MPA2531 Tätningskit för motorhus

MPA2551 Sgv Retainer+O-Ring Kit

MPA2551 Sgv Retainer+O-Ring Kit

MPA2593 Cylinder+O-Ring Kit

MPA2593 Cylinder+O-Ring Kit

MPA2625 Undre lagersats till ROS2 200mm

MPA2625 Undre lagersats till ROS2 200mm

MPA2697 Sgv Retainer+O-Ring Kit

MPA2697 Sgv Retainer+O-Ring Kit

MPA2734 Skruvsats för 200mm underlagsplatta

MPA2734 Skruvsats för 200mm underlagsplatta

MPA3207 OS CV Swivel 28 Fitting Kit

MPA3207 OS CV Swivel 28 Fitting Kit

MPA3226 Nyckel 13mm till RPS Maskin

MPA3226 Nyckel 13mm till RPS Maskin

MPB0016 Front Endplate

MPB0016 Front Endplate

MPB0017 Rear Endplate

MPB0017 Rear Endplate

MPB0018 Spindle for 125/150mm

MPB0018 Spindle for 125/150mm

MPB0065 Adapter för ROS/CEROS 36/29mm

MPB0065 Adapter för ROS/CEROS 36/29mm

MPB0083 Spindle 1/4" 77mm

MPB0101 Metallplatta till OS 343

MPB0101 Metallplatta till OS 343

MPB0208 Spindle till ROS2/ROP2 125/150mm

MPB0208 Spindle till ROS2/ROP2 125/150mm

MPB0356 Stomme ROS2 125/150mm

MPB0356 Stomme ROS2 125/150mm

MPC0012 125mm Shroud

MPC0012 125mm Shroud

MPC0046 77 mm NV Shroud

MPC0046 77 mm NV Shroud

MPC0108 Exhaust Adapter for DB Machines

MPC0108 Exhaust Adapter for DB Machines

MPC0115 Pad Backing 81x133mm

MPC0115 Pad Backing 81x133mm

MPC0152 Bälte för utsugsslang

MPC0152 Bälte för utsugsslang

MPC0457 Kjol RPS

MPC0457 Kjol RPS

MPP0212 Skyddshölje PROS

MPP0212 Skyddshölje PROS

MPP0320 Spindel 125/150mm DEROS/PROS

MPP0320 Spindel 125/150mm DEROS/PROS

MPP0321 Bromskjol 125/150mm DEROS/PROS

MPP0321 Bromskjol 125/150mm DEROS/PROS

MPP0401 Connector PROS CV

MPP0401 Connector PROS CV

MPP9001 Undre lagerkit, 125/150mm DEROS/PROS

MPP9001 Undre lagerkit, 125/150mm DEROS/PROS

MPP9002 Övre lagersats, 125/150mm PROS

MPP9002 Övre lagersats, 125/150mm PROS

MPP9003 Varvtals Ventilsats PROS

MPP9003 Varvtals Ventilsats PROS

MPP9004 Ljuddämparkit 12000 rpm PROS CV

MPP9004 Ljuddämparkit 12000 rpm PROS CV

MPP9005 Luftintagssats PROS

MPP9005 Luftintagssats PROS

MPP9006 Rotorsats PROS

MPP9006 Rotorsats PROS

MPP9007 Utsugskoppling 28mm PROS CV

MPP9007 Utsugskoppling 28mm PROS CV

MPP9008 Spak Kit 5.0/12000 PROS

MPP9008 Spak Kit 5.0/12000 PROS

MPP9011 Lock Ring+O-Ring Kit for PROS

MPP9011 Lock Ring+O-Ring Kit for PROS

MPP9012 Housing And Mark Plate Kit for PROS

MPP9012 Housing And Mark Plate Kit for PROS

MPP9013 Cylinder Spring Pin+O-Ring Kit for PROS

MPP9013 Cylinder Spring Pin+O-Ring Kit for PROS

MPP9018 Shaft Balancer Kit 5,0/150mm for PROS

MPP9018 Shaft Balancer Kit 5,0/150mm for PROS

MPP9020 Muffler Connection+O-Ring Kit for PROS CV

MPP9020 Muffler Connection+O-Ring Kit for PROS CV

Nätkabel 10m CE 230V

Nätkabel 10m CE 230V

Nätkabel 4,3m CE 230V CH/BR

Nätkabel 4,3m CE 230V CH/BR

Nätkabel 4,3m CE 230V EU

Nätkabel 4,3m CE 230V EU

Nätkabel direkt ansluten till Mirka® DEROS, DEOS eller LEROS elektriska slipmaskiner.
Nätkabel 4,3m CE 230V UK

Nätkabel 4,3m CE 230V UK

Nätkabel CE 230V till CEROS 2 m

Nätkabel CE 230V till CEROS 2 m

No 4. Strain Relief till  PS 1437

No 4. Strain Relief till PS 1437

No. 1+2 Nätsladd 4 M Kit, 230V till Miro

No. 1+2 Nätsladd 4 M Kit, 230V till Miro

No. 10 Skruv M4x25 till Miro 955/955-S

No. 10 Skruv M4x25 till Miro 955/955-S

No. 11 Hastighetskontrollenhet 230V till Miro

No. 11 Hastighetskontrollenhet 230V till Miro

No. 13 Ledare till Miro 955/955-S

No. 13 Ledare till Miro 955/955-S

No. 14 Ledare till Miro 955/955-S

No. 14 Ledare till Miro 955/955-S

No. 15 Ledare till Miro

No. 15 Ledare till Miro

No. 16 Motor Switch till Miro

No. 16 Motor Switch till Miro

No. 17 Skruv M4x10 till Miro

No. 17 Skruv M4x10 till Miro

No. 18 Kolborstset till Miro 955/955-S 2/frp

No. 18 Kolborstset till Miro 955/955-S 2/frp

för maskiner med serienr upp till 4300000
No. 19 Kolborsthållare till Miro

No. 19 Kolborsthållare till Miro

för maskiner med serienr upp till 4300000
No. 20 Maskinhus till Miro 955/955-S

No. 20 Maskinhus till Miro 955/955-S

för maskiner med serienr upp till 4300000
No. 21 Stator 230V till Miro

No. 21 Stator 230V till Miro

No. 22 Statorskruv M4x50

No. 22 Statorskruv M4x50

No. 23 Kullager 608 2RS till Miro

No. 23 Kullager 608 2RS till Miro

No. 24 Ankare  till Miro

No. 24 Ankare till Miro

No. 31 Skruv M5x10 till Miro

No. 31 Skruv M5x10 till Miro

No. 33 Skruv + Bricka M4x30 till Miro 955/955-S

No. 33 Skruv + Bricka M4x30 till Miro 955/955-S

No. 38A Drivaxel 706mm till Miro

No. 38A Drivaxel 706mm till Miro

No. 4 Bajonettkoppling, Svirvel till Miro

No. 4 Bajonettkoppling, Svirvel till Miro

No. 41+42+43 Axelanslutningskit till Miro

No. 41+42+43 Axelanslutningskit till Miro

No. 44 Skruv M4x20 till Miro 955/955-S

No. 44 Skruv M4x20 till Miro 955/955-S

No. 45 Höger Kåpa Växelhus till Miro

No. 45 Höger Kåpa Växelhus till Miro

No. 46 Vänster Kåpa Växelhus till Miro

No. 46 Vänster Kåpa Växelhus till Miro

No. 47+48 Drivaxelkit till Miro

No. 47+48 Drivaxelkit till Miro

No. 5 Skruv M4x16 till Miro 955/955-S

No. 5 Skruv M4x16 till Miro 955/955-S

No. 50 Höger Gaffelfäste till Miro

No. 50 Höger Gaffelfäste till Miro

No. 51 Vänster Gaffelfäste till Miro

No. 51 Vänster Gaffelfäste till Miro

No. 53 Skruv M5 till Miro

No. 53 Skruv M5 till Miro

No. 54 Pivotram till Miro

No. 54 Pivotram till Miro

No. 55 Pivot Anslutningskonsoll till Miro

No. 55 Pivot Anslutningskonsoll till Miro

No. 55+53 Drivaxelkit till PS 1437

No. 55+53 Drivaxelkit till PS 1437

No. 56 Spindeltapp till Miro

No. 56 Spindeltapp till Miro

No. 58 Yttre Låsring R-32 till Miro

No. 58 Yttre Låsring R-32 till Miro

No. 59 Fjäder 2x49x40Lx4T till Miro

No. 59 Fjäder 2x49x40Lx4T till Miro

No. 6 Höger Motorkåpa till Miro

No. 6 Höger Motorkåpa till Miro

för maskiner med serienr upp till 4300000
No. 60+61+62 Utsugsslangkit till Miro

No. 60+61+62 Utsugsslangkit till Miro

No. 63 Skyddskjol till Miro

No. 63 Skyddskjol till Miro

No. 64 Inre Låsring S-40 till Miro

No. 64 Inre Låsring S-40 till Miro

No. 68 Dammtätning till Miro 955/955-S

No. 68 Dammtätning till Miro 955/955-S

No. 7 Vänster Motorkåpa till Miro

No. 7 Vänster Motorkåpa till Miro

för maskiner med serienr upp till 4300000
No. 74 Right Handle Cover for Miro

No. 74 Right Handle Cover for Miro

för maskiner från serienr 4300001 ->
No. 76+78 Kolborsteset till Miro 955/955-S

No. 76+78 Kolborsteset till Miro 955/955-S

No. 77 Kolborstehållare till Miro 955/955-S

No. 77 Kolborstehållare till Miro 955/955-S

för maskiner från serienr 4300001 ->
No. 79 Maskinhus till Miro 955/955-S

No. 79 Maskinhus till Miro 955/955-S

för maskiner från serienr 4300001 ->
No. 8+9 Kabelklämskit till Miro 955/955-S

No. 8+9 Kabelklämskit till Miro 955/955-S

No. 80 Stator 230V Uppgraderad till Miro 955/955-S

No. 80 Stator 230V Uppgraderad till Miro 955/955-S

No. 81 Fläktskydd till Miro 955/955-S

No. 81 Fläktskydd till Miro 955/955-S

No.1 Ankare till  PS 1437

No.1 Ankare till PS 1437

No.11 Electronics Unit 230V. till PS 1524

No.11 Electronics Unit 230V. till PS 1524

No.15 Drivaxelkit till PS 1437

No.15 Drivaxelkit till PS 1437

No.15 Kolborstar till PS 1524 2/frp

No.15 Kolborstar till PS 1524 2/frp

No.23 Stator 230V.till  PS 1524

No.23 Stator 230V.till PS 1524

No.26 Ankare till  PS 1524

No.26 Ankare till PS 1524

No.2x45,46 Bail Handle Kit till  PS 1524

No.2x45,46 Bail Handle Kit till PS 1524

No.3 Switch till PS 1437

No.3 Switch till PS 1437

No.31 Kolborstset till  PS 1437, 2/frp

No.31 Kolborstset till PS 1437, 2/frp

No.34 Bevel Gear till  PS 1524

No.34 Bevel Gear till PS 1524

No.35 Electronic till PS 1437

No.35 Electronic till PS 1437

No.5 Cable Compl.till PS 1437

No.5 Cable Compl.till PS 1437

No.50 Ankare till PS 1437

No.50 Ankare till PS 1437

No.75 Left Handle Cover for Miro

No.75 Left Handle Cover for Miro

för maskiner från serienr 4300001 ->
Nyckel 24mm till 125/150mm Maskiner

Nyckel 24mm till 125/150mm Maskiner

Pad Screw Kit for DEOS

Pad Screw Kit for DEOS

Pad Support for OS 343/DEOS

Pad Support for OS 343/DEOS

PCB Cover kit for AROS-B/AOS-B

PCB Cover kit for AROS-B/AOS-B

PCB Screw Kit

PCB Screw Kit

PCB Spacer Kit

PCB Spacer Kit

Platta 125mm 5/16" Grip Medium

Underlagsplatta, medium, ohålad, för griprondeller.
Platta 32mm PSA Mjuk, 5/Frp.

Platta 32mm PSA Mjuk, 5/Frp.

Ohålad, mjuk, underlagsplatta för självhäftande rondeller. Hona.
Platta 70x198mm Grip 56H

Platta 70x198mm Grip 56H

Underlagsplatta till OS-maskiner. Levereras med en pad saver och bruksanvisning.
Platta 75x100mm Grip 33H

Platta 75x100mm Grip 33H

Underlagsplatta till OS-maskiner. Levereras med en pad saver och bruksanvisning.

Platta 77mm 1/4" Grip 6H Medium

Underlagsplatta, medium, för griprondeller. Levereras med en pad saver och bruksanvisning.

Platta 77mm 1/4" Grip Medium

Underlagsplatta, medium, för griprondeller.
Platta 81x133mm Grip 54H

Platta 81x133mm Grip 54H

Underlagsplatta till OS-maskiner. Levereras med en pad saver och bruksanvisning.
Platta Net 200mm Grip 89H

Platta Net 200mm Grip 89H

Passar till ROS2-850CV.
Platta Quick Lock 32mm Grip Mjuk, 10/frp.

Platta Quick Lock 32mm Grip Mjuk, 10/frp.

Underlagsplatta, grip, Quick Lock, mjuk, passar till Mirkas 32mm-maskiner.
Platta Quick Lock 32mm PSA Hård, 10/Frp.

Platta Quick Lock 32mm PSA Hård, 10/Frp.

Underlagsplatta för självhäftande rondeller , Quick Lock, hård, passar till Mirkas 32mm-maskiner.
Platta Quick Lock 32mm PSA Mjuk, 10/Frp.

Platta Quick Lock 32mm PSA Mjuk, 10/Frp.

Underlagsplatta för självhäftande rondeller , Quick Lock, mjuk, passar till Mirkas 32mm-maskiner.
Power and Signal Cable

Power and Signal Cable

Power Cord for DE 915/1025 L

Power Cord for DE 915/1025 L

Power Socket Assembly Kit

Power Socket Assembly Kit

Pushlock Washer for DEOS

Pushlock Washer for DEOS

Quick Lock Kit AP147

Quick Lock Kit AP147

Quick Lock Plate Assembly for AOS-B

Quick Lock Plate Assembly for AOS-B

Rewireable Connector HP-9R

Rewireable Connector HP-9R

Rör för LEROS

Rör för LEROS

Rotary Knob Kit for Mirka DE

Rotary Knob Kit for Mirka DE

Rotary Switch 16A for DE 1230 AFC

Rotary Switch 16A for DE 1230 AFC

Rotary Switch 16A for DE 1230 PC

Rotary Switch 16A for DE 1230 PC

Rubber Mount for AOS-B

Rubber Mount for AOS-B

Rubber Strap for DE 1025 L

Rubber Strap for DE 1025 L

Screw Kit Fairing

Screw Kit Fairing

Screw Kit Motor

Screw Kit Motor

Screw Kit Y-Branch

Screw Kit Y-Branch

Seal for DEOS

Seal for DEOS

Skruvbar nätsladd 4,3m CE 230V EU

Skruvbar nätsladd 4,3m CE 230V EU

Skruvkit till CEROS

Skruvkit till CEROS

Skruvkit till DEROS/DEOS

Skruvkit till DEROS/DEOS

Skydd för utsugsslang Miro 955/955-S

Skydd för utsugsslang Miro 955/955-S

Socket 16A/250V for Mirka DE, EU

Socket 16A/250V for Mirka DE, EU

Soft Ring for AROS-B

Soft Ring for AROS-B

Solenoid Kit 220-240V for DE AFC

Solenoid Kit 220-240V for DE AFC

Spindel+Lagerkit DEROS/PROS

Spindel+Lagerkit DEROS/PROS

Spindle + Bearing Assembly for LEROS

Spindle + Bearing Assembly for LEROS

Spindle Bearing Dual Seal Kit 125/150mm

Spindle Bearing Dual Seal Kit 125/150mm

Spindle With Roloc Insert för AROS-B

Spindle With Roloc Insert för AROS-B

Startknappskit till AROS-B/AOS-B

Startknappskit till AROS-B/AOS-B

Startknappskit till CEROS

Startknappskit till CEROS

Startknappskit till DEROS/DEOS

Startknappskit till DEROS/DEOS

Startspak 2,5mm till DEROS

Startspak 2,5mm till DEROS

Startspak 3,0mm till DEOS

Startspak 3,0mm till DEOS

Startspak 5,0mm till DEROS

Startspak 5,0mm till DEROS

STARTSPAK 8,0mm DEROS

STARTSPAK 8,0mm DEROS

Startspakskit 32/77/125/150mm/5,0mm till CEROS

Startspakskit 32/77/125/150mm/5,0mm till CEROS

Startspakskit 77mm/150mm/2,5mm till CEROS

Startspakskit 77mm/150mm/2,5mm till CEROS

Stomme 77mm/125mm/150mm till CEROS

Stomme 77mm/125mm/150mm till CEROS

Stomme till AROS-B, 5.0mm

Stomme till AROS-B, 5.0mm

Stomme till DEOS 353/383

Stomme till DEOS 353/383

Stomme till DEROS

Stomme till DEROS

Strömsladd (EU) för DE 1230

Strömsladd (EU) för DE 1230

Strömsladd 2.0m för Batteri Laddare BCA 108

Strömsladd 2.0m för Batteri Laddare BCA 108

Strömsladd för Batteri Laddare BCA 108 CN

Strömsladd för Batteri Laddare BCA 108 CN

Strömsladd för Batteri Laddare BCA 108 UK

Strömsladd för Batteri Laddare BCA 108 UK

Switch for DE 1025 L

Switch for DE 1025 L

Top Cover for DE 1230

Top Cover for DE 1230

Torsion Spring 0,9x18x45 för DE 915/1025L

Torsion Spring 0,9x18x45 för DE 915/1025L

Transformator till CEROS

Transformator till CEROS

Turning Knob Kit for DE 1230

Turning Knob Kit for DE 1230

Type Label Kit for AROS-B/AOS-B

Type Label Kit for AROS-B/AOS-B

Type Label Kit for DEOS 220-240V

Type Label Kit for DEOS 220-240V

Type Label Kit for DEROS 220-240V

Type Label Kit for DEROS 220-240V

Type Label Kit for LEROS 220-240V

Type Label Kit for LEROS 220-240V

Underlagsplatta 225mm Grip 16H

Underlagsplatta 225mm Grip 16H

Underlagsplatta till Miro 955/955S 225mm väggslipmaskin.
Undre Lagersats för AOS-B

Undre Lagersats för AOS-B

Undre Lagersats för AROS-B

Undre Lagersats för AROS-B

Utsugskoppling Kit 28mm MPA0932 DB

Utsugskoppling Kit 28mm MPA0932 DB

Utsugskopplingskit CV 28mm till CEROS

Utsugskopplingskit CV 28mm till CEROS

Utsugskopplingskit CV till DEOS 353/383

Utsugskopplingskit CV till DEOS 353/383

Utsugskopplingskit CV till DEROS

Utsugskopplingskit CV till DEROS

Utsugskopplingskit CV till DEROS
Utsugsslang 1,8m MPA0412

Utsugsslang 1,8m MPA0412

Utsugsslang 1,8M till 125/150mm pneumatiska slipmaskiner.
Växellåda (25-30,32,34-37,67,82) till Miro

Växellåda (25-30,32,34-37,67,82) till Miro

för maskiner med serienr upp till 4300000